ARTYKUŁY

Tło w fotografii biznesowej

utworzone przez | paź 5, 2015

Tło w sesji biznesowej to ważne uzupełnienie samego zdjęcia. W zależności od tego co chcemy osiągnąć i na jakie tło się zdecydujemy, może dodawać dodatkowe informacje o pracy czy kompetencjach pracownika, ukazywać szerszy kontekst danego biznesu, lub koncentrować uwagę na danej osobie.

SESJA ZDJĘCIOWA WE WNĘTRZACH BIUROWYCH Biznesowa sesja zdjęciowa może być realizowana w miejscu pracy – przestrzeniach w których pracujemy. Pokazujemy wówczas tak ludzi jak i ich zawodowe otoczenie. Detale wnętrza biurowego mogą pomóc pokazać ważne cechy dla danej firmy: nowoczesne wnętrze biurowe – profesjonalizm i kompetencję błyskiem stali, szkła czy marmuru; tradycyjne – wiedzę i doświadczenie poprzez patynę mebli czy bogato wyposażone biblioteczki. Tym samym wybór wnętrza sesji jest istotny dla pogłębienia przekazu zdjęć i może tworzyć ciekawy kontekst uzupełniający informację jaką chcemy przekazać klientom.

SESJA ZDJĘCIOWA NA TLE LASTOLITE HIGHLITE
Chcąc mieć neutralne, jednorodne kolorystycznie tło można zdecydować się na sesję tle kartonowym lub tle Lastolite Highlite. To kompaktowe lekkie tło, mieści się niemal w każdym, nawet ciasnym biurze:lastoliteReferencyjne zdjęcia wykonane na takim właśnie podświetlanym tle, w mniej bądź bardziej ciasnych przestrzeniach biurowych widać poniżej:

SESJA ZDJĘCIOWA NA SZARYM TLE:
Jeśli chcemy aby tło to zdjęć było ciemne, możemy wyprodukować sesję na szarym kartonowym tle. Aby zorganizować taki set zdjęciowy w biurze, potrzebna nam sala konferencyjna min 20 m2. Jako że samo tło ma szerokość 2,7 m, a z boku i od frontu powinny zmieścić się także światła, dobrze do takiego celu mieć salę, gdzie można zdemontować stoły z jej środka. Poniżej referencyjny przykład jak może wyglądać sesja na szarym tle:

PLENEROWE SESJE BIZNESOWE
Wreszcie, można też zdecydować się na sesję zdjęciową w plenerze. Jeśli pogoda i czas który chcemy poświęcić na zdjęciowy projekt pozwalają na elastyczność, sesja w otwartej przestrzeni to świetny pomysł. W ten sposób można pokazać w tle zdjęć dowolnie wybrany element otaczającego nas krajobrazu. W warunkach miejskich może to dodać zdjęciu dynamizmu. Ważną kwestią jest odpowiedni dobór lokacji pleneru oraz nie przeszkadzająca pogoda. Deszcz czy wiatr mogą niestety skutecznie uniemożliwić osiągnięcie zamierzonego efektu.

— Antoni Łoskot

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors