BIO

antoni łoskot

Od dziecka byłem estetą. W czasach szkolnych lubiłem równo poukładane przybory szkolne w piórniku. Mama powtarzała mi że zawsze byłem „ten porządny” który organizował pokój po swojemu, co w sumie zostało mi do dzisiaj. Mimo że ojciec robił amatorsko zdjęcia odkąd pamiętam, fotografią zainteresowałem się stosunkowo późno bo dopiero w połowie lat akademickich. Wydaje się że całkiem niedawno kończyłem studia, a tu zaraz mija 20 lat odkąd zajmuje się fotografią! w tym od 2007 roku profesjonalnie.

fotografia biznesowa
Mimo że inspirują mnie reportażyści, moja fotografia to bardziej szukanie piękna jednego kadru niż budowanie zdjęciami opowieści czy historii. Wierzę w siłę i estetyzm pojedynczej klatki i tak też pracuję. Lubię warunki pod kontrolą, a więc poszukiwania konkretnego miejsca, tła, szukania ciekawego światła, czy wyczekiwania na decydujący moment. Można zatem powiedzieć że jestem trochę jakby wizualny pedancik ?

Lubię minimalizm, czyste kadry, WIELOPLANY i dwuznaczoności. Post produkcyjnie cieszy mnie duży kontrast i raczej zimne niż ciepłe tony. W fotografii autorskiej szukam kontrowego światła. Jeśli miał bym wybrać jeden obiektyw, byłaby to najpewniej 35tka, mimo że w projektach komercyjnych sięgam po portretówki 85mm i 135f2.

Prywatnie: mąż, ojciec, czarny pas brazylijskiego jiu jitsu, amator górskich wędrówek i oglądania filmów dokumentalnych. wychowany na warszawskim Żoliborzu, obecnie na przedmieściach Warszawy, rocznik 1979.

Zapraszam na stronę pełną fotografii diametralnie innych, niż te które robimy codziennie telefonem.

Enjoy!