ARTYKUŁY

Jaki makeup do sesji biznesowych?

utworzone przez | Sty 23, 2015

Wizażystka, bodypaint artist

http://www.lucynarossa.pl/

Jaki makeup do sesji biznesowych?

Na profesjonalny wizerunek składa się kilka aspektów, takich jak: nienaganny ubiór, schludna fryzura i staranny makijaż. W fotografii biznesowej, żaden z tych elementów nie może być pominięty.

Makijaż biznesowy charakteryzuje się idealnie wyrównanym odcieniem skóry i stonowaną kolorystyką, dopasowaną do charakteru obowiązków służbowych. W błysku lamp oraz wysokiej jakości zdjęć, wszystkie niedoskonałości skóry są uwypuklone, a błyszcząca i nieodpowiednio przygotowana skóra wygląda na zmęczoną. Profesjonalny makijaż pozwoli zniwelować oznaki zmęczenia i sprawi, że twarz będzie wyglądać promiennie i świeżo.

Na potrzeby sesji zdjęciowych, przygotowanie wizerunku można podzielić na dwie metody, w zależności od preferencji klienta:

Makeup podstawowy: (czas trwania ok. 5 min.) preferowany w sytuacji, gdy czas jest ograniczony; w grupach powyżej 20 osób dziennie. Polega na:

poprawie makijażu, zatuszowaniu niedoskonałości cery, takich jak zaczerwienienia skóry, przebarwienia, cienie pod oczami, w celu wyrównania kolorytu skóry,

przypudrowaniu twarzy, dzięki czemu twarz w błysku lamp, będzie wyglądać świeżo,

lakierowaniu włosów, w celu wygładzenia fryzury.

Makeup podstawowy, w krótkim czasie zapewni poprawny wygląd fotografowanej osoby. W przypadku kobiet, ze względu na ograniczony czas, zaleca się przyjście na sesję w makijażu, dzięki czemu, możliwe jest wykonanie jedynie najważniejszych poprawek.

Makeup wizerunkowy: (czas trwania ok. 15-20 min.) preferowany w mniejszych grupach.

zatuszowanie niedoskonałości cer

konturowanie twarzy (puder konturujący, bronzer, róż), dzięki czemu twarz nabiera trójwymiarowości

podkreślenie oczu, ust, brwi,

przypudrowanie twarzy,

lekkie ułożenie fryzury, lakierowanie włosów.

Makeup wizerunkowy pozwala osiągnąć profesjonalny wygląd, który zapewni komfort i pewność siebie fotografowanej osobie.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Najnowsze wpisy