ARTYKUŁY

Jaki makeup do sesji biznesowych?

utworzone przez | sty 23, 2015

Jaki makeup do sesji biznesowych?

Na profesjonalny wizerunek składa się kilka aspektów, takich jak: nienaganny ubiór, schludna fryzura i staranny makijaż. W fotografii biznesowej, żaden z tych elementów nie może być pominięty.

Makijaż biznesowy charakteryzuje się idealnie wyrównanym odcieniem skóry i stonowaną kolorystyką, dopasowaną do charakteru obowiązków służbowych. W błysku lamp oraz wysokiej jakości zdjęć, wszystkie niedoskonałości skóry są uwypuklone, a błyszcząca i nieodpowiednio przygotowana skóra wygląda na zmęczoną. Profesjonalny makijaż pozwoli zniwelować oznaki zmęczenia i sprawi, że twarz będzie wyglądać promiennie i świeżo.

Na potrzeby sesji zdjęciowych, przygotowanie wizerunku można podzielić na trzy metody, w zależności od preferencji klienta:

1) Podstawowa korekta – zmatowienie skóry: (czas trwania ok. 5 min.) preferowany w sytuacji, gdy czas jest ograniczony; w grupach powyżej 20 osób dziennie.
– zatuszowanie niedoskonałości cery, takich jak zaczerwienienia skóry, przebarwienia, cienie pod oczami, w celu wyrównania kolorytu skóry,
– przypudrowanie twarzy, dzięki czemu twarz w błysku lamp, będzie wyglądać świeżo,
– lakierowanie włosów, w celu wygładzenia fryzury.

Ten rodzaj korekty wizażu w krótkim czasie zapewni poprawny wygląd fotografowanej osoby. W przypadku kobiet, ze względu na ograniczony czas, zaleca się przyjście na sesję w makijażu, dzięki czemu, możliwe jest wykonanie jedynie najważniejszych poprawek

2) Staranna korekta wizażu pod kontakt ze światłem błyskowym: (czas trwania ok. 10-15 min.) preferowany w mniejszych grupach.
– konturowanie twarzy (bronzer, róż), dzięki czemu twarz nabiera trójwymiarowości,
– delikatne podkreślenie oczu, ust, brwi,
– przypudrowanie twarzy,
– lekkie ułożenie fryzury, lakierowanie włosów.
– kontrola stylizacji ubioru, korekta ułożenia ubrań

Proces ten pozwala osiągnąć profesjonalny wygląd, który zapewni komfort i pewność siebie fotografowanej osobie. Zaleca się przyjście na sesję w makijażu, dzięki czemu, możliwe jest wykonanie wyżej wymienionych poprawek.

3) Pełen wizaż wizerunkowy: (czas trwania ok. 30-40 min.)
– przygotowanie skóry pod makijaż,
– wyrównanie kolorytu, zatuszowanie niedoskonałości cery, korekta przebarwień i cieni pod oczami,
– konturowanie twarzy (puder konturujący, bronzer, róż), optyczne wyszczuplenie twarzy, podkreślenie policzków, modelowanie nosa, nadanie trójwymiarowości twarzy,
– pełen makijaż oczu, ust, brwi i korekta dysproporcji,
– przypudrowanie twarzy,
– ułożenie fryzury, lakierowanie włosów.
– kontrola stylizacji ubioru, korekta ułożenia ubrań

Trzeci, najbardziej staranny i czasochłonny proces wizażu, umożliwia Paniom przyjście na sesję “na surowo” bez żadnego makeupu.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors